Şansın Astroloji İle Bir İlgisi Var Mıdır ?

Şansın Astroloji İle Bir İlgisi Var Mıdır ?

Şanslı mısınız? Hangi alanlarda ve hangi dönemlerde şanslınız? Kimi kumarda şanslıdır, kimisi ise aşkta. Bazen şans gökten yağar bazense çorak bir çölde su ararken bulursunuz kendinizi. Şansın kişiden kişiye değiştiği açıktır. Ayrıca şans her dönemde her alanda eşit de olmaz. Peki, şansın astroloji ile bir ilgisi var mıdır?  Astroloji kişinin hayatındaki olasılıkları belirlerken şansının derecesini ve hangi alanlarda şanslı olduğunu söyler. Bu açıdan astrolojide şansa dair açıklamalar çok fazladır ve şans astroloji ile çok ilgilidir.

Jüpiter her yıl burç değiştirir. Bu yıl Jüpiter hangi burçta ve sizin doğum haritanızda o burç hangi evde bunu öğreniyorsunuz ve o evin Şansın Astroloji İle Bir İlgisi Var Mıdır ?alanlarında şanslı olduğunuzu öğrenirsiniz. Ayrıca ilgili evde hangi gezegen varsa bu durum sizin o gezegenin gücü ile Jüpiter’i birleştirebilirsiniz. Şans yıldızı ve Jüpiter gezegeni ayrıca vertex noktası birebir şans ile ilgili gezegenler olup; ayrıca 9. ev ve 5. ev de şans evi olarak bilinir.

Kişinin hangi alanlarda şanslı ya da şanssız olduğu malefik gezegenlerin bulunduğu evler ve o gezegenlerin ne derecede çalıştığına bağlı olarak yorumlanır. Jüpiter yay, balık ve Yengeç’te iyi durumdadır ve kişinin şanslı olduğu söylenebilir. Özellikle Venüs ile yaptığı iyi açılar şansını arttırırken Satürn, mars ya da Plüton ile açıları şansı azaltır.

Jüpiter 2. evde para ile ilgili, 7. evde ise aşk ile ilgili büyük şans verir ki şansı aradığımız en önemli noktalar aşk ve paradır. P.of fortune “talihin kapısı” demektir ve vertex de kader kapısı demektir ki bu noktaların ilgili gezegenlerle olumlu kavuşumları durumunda şansınız kat be kat artar. Şansı doğum haritasında düşük olan kişiler çeşitli majiler ve olumlamalar, doğal taşlar ya da mantarlar yolu ile şanslarını arttırmayı deneyebilirler.