Mutfağınızı Daha Geniş Gösterin

Evinizde tüm oda alanlarınızı dilediğiniz büyüklükte iken mutfağınız tam tersi ise bu olay sizi çok olumsuz etkiliyorsa eğer sakın üzülmeyin bir kaç küçük yöntem sayesinde mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Ev inşasında bazen gerçekten mutfaklarımıza istenen önem verilmeyerek küçücük odalar şeklinde oluşturulabilmektedir.

Bunu en iyi anlayan bilen bayanlardır. Bayanlar müteahhitlik yapıyor olsaydı emininki evin en geniş odaları mutfaklar olurdu.

Fakat olmuş bitmiş bir iş için bir sürü maliyet gerektiren işe kalkışmak herkesin yapabileceği bir durum olmayacağı için elimizden gelebilecek bazı yöntemler sayesinde mutfak alanlarımızı genişletmek mümkün olabilmektedir.

O yüzden mutfağınız küçük ise kendinize sürekli sorun haline getirmek yerine akıllı çözümler sayesine yüreğinize bir nebzede olsa su serperek içerisinde keyifle zaman geçirebileceğiniz bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

İşte yapmanız gerekenler;

Bir kere birinci kural olarak mutfağınızı geniş göstermek adına mutlaka mutfağınızı açık tonlarda boyamalısınız bu işin altın ve olmazsa olmaz kuralıdır.

İkinci kural mutfağınızda kullandığınız mutfak masasının ferah ve geniş bir görüntünün devamlılığı için duvar renginiz ile aynı renklerde olmasına dikkat ediniz.

Mutfaklarda mutlaka bulunması gereken baharatlıklarınızı gereksiz yerlere koymadan mutfak dolaplarınızın içerisine yada tezgahınızın üzerinde raflar oluşturarak kullanmanız çok daha düzenli ve geniş bir görüntüye sebep olacaktır.

Mutfakta kullanmış olduğunuz sandalyelerin yerine şık ve modern tabure tercih etmeniz çok daha akıllı bir tercih olarak kullanmadığınız anlarda yemek masasının hemen altına konabilen özellikleri ile mutfağınızda geniş alanlar yaratmanıza imkân sağlayacaktır. Kullanımı kolay, rahat ve yerden tasarruf sağlayan kolsuz sandalye modelleri ile dar mutfaklar için üretilmiş olan özel mobilyalardan yararlanabilir.

Mutfağınızda mutlaka dolaba ihtiyaç duyuyorsanız kapaksız olan dolapları tercih etmeniz, mutfağınızın geniş görünmesine olanak sağlar. Pratik bir kullanım imkanı sunan kapaksız dolaplar modern bir görünüm sağlarken ferah ve geniş bir mutfak görünümüne de katkı sağlar. Mutfağınızda kullanacağınız halınızın büyük olması mutfağınızın çok daha geniş ve uzun görünmesini destekler.

Mutfak pencerenizde kullanacağınız perdeler kesinlikle açık renkli ve mümkünse sadece pencere boyutunda olmalıdır. Aksi halde mutfağı gereksiz yere doldurarak dar ve boğucu bir görüntü havası verebilir.