Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Kahve içmenin en güzel yanlarından biri sonrasında kahve falına bakılacak olmasıdır. İster inanın ister inanmayın kahve içilirse o fincan mutlaka kapatılır ve yanınızda en yakın kim varsa zorla ısrarla ona ne gördüğünü sorarsınız.  Bu günkü yazımızda da fal bakacak olan kişileri zor durumda bırakmamak için nasıl kahve falına bakılacağını anlatacağız. Böylelikle size zorla kahve falı baktırmak isteyen kişileri yeteneğiniz ile şaşırtabilirsiniz.

Açıkça söylemek gerekirse kahve falına bakmak için kesin bir formül bulunmamaktadır. Sadece yeni başlayanlar için nasıl bakacağını çözene kadar yardımcı olabilecek ufak tefek tüyolar bulunmaktadır.  Çünkü her fal bakanın karşısındaki kişiden aldığı hissiyat ve enerji farklı olabilmektedir.  Bazı kişiler fincana hiç bakmadan karşısındaki kişiye bilgiler verebilirken bazıları ise farklı şekillerle falınızı yorumlayabilir. Şahsen fincanı kapatmadan kalan kahve telvelerini bir aynanın üzerine döküp fala bu şekilde bakanı da gördüm. Bu yüzden kahve falı kesin olarak bu şekilde bakılır demek çok saçma olacaktır.

Yine de ufak tefek bilgileri verip yeni başlayanlara yol gösterelim. Kahve falına bakmak için hem bakan kişinin hem de baktıracak olan kişinin işbirliği içinde olması gerekmektedir. Bu iki kişiden biri fala inanmıyorsa o fincanı kapatmanın hiçbir anlamı yoktur. Baktıracak olan kişi mutlaka fincanını kaparken niyet tutmalı ve tabağı kapattıktan sonra kendine doğru çevirmelidir. Aksi halde fal doğru bilgi vermeyecektir. Fincanı kaparken kendinizi işaret ediyorsunuz bir nevi.

Fal bakacak kişi için başlangıç noktası fincanının sap kısmı olmalıdır. Fal bakmaya buradan başlanır ve sağa doğru çevire çevire yorumlamayı yaparsınız. Bazı fal bakan kişiler, fincanın sol kısmını gerçekleşmeyecek ve kötü olaylar olarak yorumlarken bazı kişiler fincan sapını zaman bildirmek için kullanır. Fincan sapına yakın görülen şekiller yakın zamanda olacak işleri uzak olan şekiller ise belirli bir vakit sonra olacak olayları bildirdiğini belirtirler. Bu tarz yorumlama tamamen deneyim ve alıştırma sonucunda ortaya çıkacaktır. Kahve falına bakmanız için sahip olmanız gereken şey yüksek enerji alışverişi ve tecrübe olmalıdır.