3.Sınıf inşaat Ne Demektir

3.Sınıf inşaat Ne Demektir
  1. Sınıf İnşaat Ne Demektir?

İnşaat sektörü ülkemizde hızla yükselmektedir ve bu yükseliş ülkemize büyük ekonomik değerler kazandırmaktadır. Sektör her geçen gün daha fazla kişiye iş imkânı sağlamaktadır aynı zamanda birçok insan hayalini kurduğu eve kavuşmak için gün saymaktadır ama inşaat sektörü bu kadar yaygınlaşmasına rağmen hala bazı konular birçok insan için muallaktadır bu sorular insanlar tarafından yanıtlanması için bekleniyor. Birçok insanın aklındaki soru 3. sınıf inşaat ne demektir?

3.Sınıf inşaat Ne DemektirResmi Gazetede yayımlanan vergi kanunu tebliğine göre inşaatlar sınıflara ayrılmıştır Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Bu sayede vergiler daha düzenli halde toplanabiliyor. Sınıflama için inşaatların metrekare bedelleri esas alınıyor ve kalorifer, asansör gibi etmenlere göre ekstra ilave yapılabiliyor. İnsanların kafasını karıştıran esas sorun burada başlıyor çünkü inşaat sınıfları 5 e ayrılıyor ve bu sınıflamada esasen binada kullanılan işçilik, çeşitli bölümlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi ve cinsi dikkate alınarak yapılıyor. Herkes kendi dairesinin veya inşaatının hangi sınıfa girdiğini veya gireceğini merak ediyor.

  1. sınıf inşaatlar lüks,1.sınıf ve 2. sınıf inşaatlara göre oldukça basit kalmaktadırlar. Kriterler dış duvar için normal çimentolu sıva, çatı örtüsü için basit yapı üzerine kiremit, tavan için sade düz satıhlı sıva, iç duvarlar için kireç harçlı sıva ve kireç badana, pencereler için basit ahşap doğrama, merpenler için şap ve düz mozaik kaplamalı, kapılar için kapısı cam kereste, maun boyalı veya yağlı boyalı, ısıtma için kaloriferli, sobalı, banyo ve Wc için mozaik, fayans kaplamalı, küvet siz ve klozet siz banyo ve wc olmalıdır.

Bu küçük özellikleri sağlayan inşaatlar 3. sınıf inşaat olarak geçmektedir ve özellikleri 3. sınıf inşaatları belirlemek için bir cetvel gibi kullanabilirsiniz. Eğer inşaat bu kıstasları sağlamıyorsa genellikle bir alt ya da bir üst sınıf inşaata dahildir.