Kösem Sultan İzle

Kosem SultanKanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisi biteli neredeyse iki sene oldu ama hala kendinden bahsettirmeyi bir şekilde başarıyor. Türk dizi dünyasına imzasını atan bir prodüksiyon olan Muhteşem Yüzyıl: Aşk-ı Derun bitişinin hüznünü yaşatırken aynı zamanda yeni bir tarih dizisinin müjdesini de vererek buruk bir sevinç yaşatmıştı. Tarihin en güçlü kadınlarında biri olarak anılan Kösem Sultan ile ilgili bir dizi yapılacağının müjdesini Tims Production 2013 yazında küçük bir fragman ile müjdelemişti. Dizinin başlangıç tarihi olarak ise fragmanın sonunda Eylül 2015 tarihi yazmakta idi.  Kısaca özet geçmemiz gerekirse artık Kösem Sultan dizisi izleme zamanının geldiğini müjdelemek istiyoruz.

Kösem Sultan dizisinin başlamasına daha 3 ay gibi bir zaman dilimi var fakat yavaş yavaş dizi hakkında bilgiler yayınlanmaya başlıyoruz. 2013 yılında yayınlanan fragmanda Mahpeyker Sultan’ı sadece küçük bir kız iken görmüştük. Şimdi ise gençlik halini kimin oynayacağına dair kesin bilgi gelmiş durumda. Beren Saat, Valide Mahpeyker Sultan’ın gençlik dönemini oynayacak olan oyuncu olarak herkese duyuruldu. Kösem Sultan, yaklaşık yarım yüzyıl saltanat naibi olduğundan dolayı büyük bir ihtimalle dizi boyunca çocukluk, gençlik ve olgunluk dönemlerini oynayacak olan üç farklı oyuncuyu göreceğiz. Çocukluk rolünü oynayacak olan oyuncu, Kösem Sultan dizisinin ilk fragmanında zaten gösterilmişti. Gençlik dönemini de oynayacak olan kişinin Beren Saat olacağına dair kulislerde bilgiler dolaşmaktadır. Olgunluk dönemi için ise büyük bir ihtimalle Kösem Sultan dizisinin 2. sezonunun sonunda en doğru bilgiye erişmiş olacağız.

safiye-sultanDizinin oyuncuları hakkında diğer bir bilgi ise, güzelliği devirden devre, asırdan asıra dilden dile dolaşan Safiye Sultan’ın Hülya Avşar tarafından canlandırılacağı yönündedir. Hatta Hülya Avşar, bu rolüne şimdiden ışınmış olacak ki dönem kıyafetleri ile poz da vermiş durumda.

Gelelim Kösem Sultan dizisinin hangi gün yayınlanacağını. Dizinin Eylül 2015 tarihinde başlayacağını iki senedir biliyoruz zaten. Henüz Tims Production’dan kesin bir haber gelmese de büyük bir ihtimalle dizi Muhteşem Yüzyıl dizisinin de günü olan Çarşamba günleri yayınlanacaktır. Eylül ayının son haftasında dizinin başlayacağına dair küçük bir düşüncemiz de bulunuyor.

İndir : Kösem Sultan PDF